Piątek, 1 marca 2024

Seniorzy dla hospicjum

Jesteśmy jedną z grup seniorów działającą przy Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”, która wybrała sobie za zadanie pozyskać środki na pomoc podopiecznym Hospicjum im. Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Grupa składa się z 10ciu osób 60 +. Są to zarówno seniorki, jak i seniorzy tj. siedem koleżanek i trzech kolegów.

Jesteśmy bardzo zaangażowani i pełni chęci służenia drugiemu człowiekowi. Rok w rok wkładamy wiele pracy i trudu w pozyskiwanie funduszy na wyznaczone przez nas cele.

Dużą pomocą w dotarciu do naszych darczyńców jest nasza fundacja, która nauczyła nas podczas cyklu zajęć i spotkań jak pozyskiwać fundusze na realizację inicjatyw i ich promocję.

Do tej pory udało nam się już zakupić:

– 2 koncentratory tlenu,

– lodówkę,

– kuchenkę mikrofalową

– czajnik,

– expres do kawy

a to wszystko właśnie dla Hospicjum im. Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Ponadto przez ten czas zebraliśmy sporą ilość środków czystości.

Rok zmian…

Ten rok, miał być dla nas rokiem zmian. Chcieliśmy otoczyć opieką nową instytucję i to do niej skierować nasze wsparcie, jednak przez panującą pandemię, bardzo ciężko byłoby nam zaczynać od początku. Z tego względu zdecydowaliśmy się, na kontynuowanie pomocy Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Początkowo po rozmowach z przedstawicielami hospicjum zakupiony miał zostać ssak medyczny. Jednak i tym razem koronawirus pokrzyżował nam plany, ponieważ nie było możliwości zakupu takiego urządzenia, przez rosnące zapotrzebowanie na nie w szpitalach w całej Polsce. Ostatecznie zakupiono profesjonalną pompę do podawania leków, która była równie potrzebna.

A zmiany, jakby nie patrzeć i tak się dokonały, ponieważ musieliśmy przeprowadzić promocję naszej inicjatywy głównie w Internecie, robiliśmy to po raz pierwszy, ale z dużą pomocą wolontariuszy i zespołu fundacji udało nam się zebrać wymagane środki.

Artykuł powstał w ramach projektu „SKO-Senioralny Klub Obywatelski”

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”

Poprzedni artykuł
«
Tagi: