Wtorek, 25 czerwca 2024

Senioralna muzykoterapia

Musicus dla Seniorów to grupa seniorek działająca przy Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”, która w tym roku przygotowała darmowe zajęcia z muzykoterapii.

Pierwsze takie zajęcia zorganizowane były parę lat temu w Domu Kultury „Miniatura” w Lublinie, kolejne odbyły się już w świetlicy OHP przy ul. Łabędziej 15 w Lublinie i tak nasza współpraca trwa do dziś.

Celem naszej inicjatywy jest umożliwienie Seniorom: porcji zdrowego ruchu z udziałem profesjonalnej trenerki, dobrej zabawy, spędzenia czasu w dobrym towarzystwie i miłej atmosferze.

Natomiast naszym sukcesem jest zmobilizowanie do aktywności muzyczno – ruchowej nie tylko naszych koleżanek i kolegów ale również bardzo dużej grupy Seniorów spoza naszego projektu, którą przekonaliśmy skuteczną akcją reklamową.

W tym roku w związku z trwającą pandemią, mieliśmy utrudnione zadanie. Zwłaszcza My seniorzy, którzy jesteśmy w grupie wysokiego ryzyka. Nie mogliśmy prowadzić akcji promocyjno-fundraisingowej w takim kształcie jak dotychczas. Dużą część naszych działań musieliśmy przenieś do Internetu, na którym aż tak dobrze się nie znamy. Dzięki uzyskanej pomocy od fundacji i wolontariuszy, ostatecznie daliśmy radę. Zebraliśmy wymaganą sumę pieniędzy, opłaciliśmy trenera, uzgodniliśmy udostępnienie sali na spotkania i wrzuciliśmy informację, wraz z zaproszeniem w mediach społecznościowych.

Odbyło się 7 spotkań z muzykoterapii, w których udział wzięło ok 70 osób 60 +. Zajęcia musiały być prowadzone, zgodnie z reżimem sanitarnym w mniejszych grupach. Z tego względu uczestniczyło w nich mniej osób niż zakładaliśmy i mniej, niż w latach poprzednich. Jednak dla nas kolejnym dużym osiągnięciem jest fakt, że jednak udało nam się po raz kolejny sprostać wyzwaniu i ukończyć z sukcesem zaplanowaną inicjatywę.

 

Artykuł powstał w ramach projektu „SKO-Senioralny Klub Obywatelski”

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”

Poprzedni artykuł
«
Następny artykuł
»
Tagi: