Sobota, 20 lipca 2024

Hobby – wczoraj i dziś

Kolejnym przykładem Punktu Wymiany Doświadczeń zorganizowanego przez jedną z grup jest wymiana doświadczeń w kategorii zainteresowań i hobby – wskazanie na różnice i podobieństwa. Seniorzy prezentując swoje obecne zainteresowania oraz te z czasów dzieciństwa wymienili m.in. kolekcjonowanie puszek, etykiet z butelek, znaczków, płyt, kaset z muzyką, książek, a także popularny niezmiennie od lat sport. Opowiedzieli również o tym jak niegdyś zainteresowania przechodziły często z pokolenia na pokolenie. Świetnym przykładem tego są znaczki, które seniorzy przejmowali od swoich rodziców. Stanowiły również świetny prezent, który obecnie niewielu osobom sprawiłby taką radość jak kiedyś. Wśród zainteresowań młodzieży pojawiły się natomiast manga, cosplay, e-sport, gry komputerowe, elektronika, Lego oraz podobnie jak w przypadku seniorów zbieranie puszek. Najwięcej pytań ze strony starszych uczestników zdecydowanie przyciągnął cosplay, który polega na przygotowywaniu przebrania i wcielaniu się w postać fikcyjną.

Ten międzypokoleniowy punkt wymiany doświadczeń przywołał wiele uśmiechów na twarzach naszych uczestników a rozmowom nie było końca.

 

Poniżej prezentacja przygotowana na zajęciach podsumowująca punkt 🙂

Prezentacja HOBBY

 

 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach Programu Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej.

Poprzedni artykuł
«
Następny artykuł
»
Tagi: