Sobota, 20 lipca 2024

DPS w Krzesimowie, kolejny raz na celowniku seniorów

W tym roku już po raz kolejny nasza senioralna grupa Pomocna Dłoń działająca przy Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń” wsparła DPS w Krzesimowie.

W toku realizowanego projektu „SKO-Senioralny Klub Obywatelski”, zakupiono specjalistyczną bieżnię, 120 poszewek na poduszki, a także materiały plastyczne dla podopiecznych DPS.

Część potrzebnej kwoty została zebrana dzięki wspólnym staraniom, seniorów i wolontariuszy, w ramach darowizn wpłacanych bezpośrednio na konto fundacji i na założoną specjalnie w tym celu zbiórkę, na portalu zrzutka.pl. którą udało nam się dzięki młodym osobom założyć, podczas zajęć na które uczęszczaliśmy w trakcie realizacji projektu. Ten rok był o tyle trudniejszy, ponieważ ze względu na panująca pandemię, musieliśmy często ograniczać spotkania bezpośrednie, a także nie mogliśmy np. osobiście kierować naszych próśb z pomocą do osób prywatnych i firm z Lublina.

Poniżej podsumowanie akcji podczas wywiadu z Panią Elą liderką naszej grupy 🙂

https://radio.lublin.pl/2020/12/10-12-2020-piekne-zycie/?fbclid=IwAR3K6P7Xv05AbCApY8DD2m34Frx3UFraVepKRsmGEppdk__mXchRJ96TAlU

Ale cofnijmy się trochę wstecz…

Realizacją pierwszą naszej grypy, było dokupienie sprzętu sportowego na zajęcia gimnastyczne w Domu Kultury na Tatarach w Lublinie – Aktywny senior. Natomiast od 4 lat realizujemy projekty, które zakładają wsparcie DPS w Krzesimowie dla niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn. Za posiadane i pozyskane z darowizn środki, w tym okresie zakupiliśmy już: komplet pościeli w ilości 19 sztuk, ławkę drewnianą, narzuty i poduszki dla 60 pensjonariuszy. Ponadto przez cały rok prowadzimy aktywnie zbiórkę:

– używanej odzieży,

– naczyń,

– książek,

– kosmetyków,

– gier,

– środków czystości,

– pościeli,

– ręczników itp.

Jesteśmy aktywną grupą bardzo zaangażowaną w pomoc osobom potrzebującym. Działamy w różnych miejscach, na spacerach, spotkaniach, wycieczkach, podczas wywiadów w lokalnym radiu – każde miejsce jest dla nas okazją do rozmów informujących o możliwości pomocy i dzielenia się na rzecz osób potrzebujących i gdzie dary mogą być przekazywane.

Grupa działa aktywnie przez cały rok, nie ograniczając się tylko do aktywności w ramach projektu. Zgranie grupy jest jej siłą i udowadnia jaką ma moc pomocy Seniorów dla innych Seniorów, a współpraca z młodymi dodaje nam siły i zapału do dalszej aktywnej współpracy. Bo może kiedyś nam będzie potrzebna – oby nie. DZIAŁAMY DALEJ

 

Artykuł powstał w ramach projektu „SKO-Senioralny Klub Obywatelski”

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”

 

Tagi: