Wtorek, 25 czerwca 2024

60 radosnych uśmiechów mieszkańców DPS w Krzesimowie

Miesiąc grudzień to wyjątkowy czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia.

Grupa seniorów, wraz z młodzieżą realizująca projekt Fundacji Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego „Aktywni+ na lata 2021-2025” – edycja 2023. Uczestniczyła dnia 08-12-23 r w spotkaniu ,,Mikołajkowym,,w DPS w Krzesimowie.

Placówkę zamieszkuje 60 panów w różnym wieku. Dom Pomocy Społecznej w Krzesimowie przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych. Dom jest miejscem, w którym mieszkańcy i doświadczona, profesjonalna kadra od wielu lat stara się, aby panowała rodzinna atmosfera. Pomimo tego, iż dom jest instytucją i rządzą tu różnorodne przepisy, procedury, zasady, to najważniejszy jest drugi człowiek. Dom znajduje się na terenie zespołu pałacowo-parkowego.

W ramach realizowanej inicjatywy zakupione zostały drobne upominki: kubek z nadrukiem świątecznym z cukierkami, ręcznik i żel pod prysznic. Spotkanie odbyło się przy suto zastawionym stole, były rozmowy i śpiewanie kolęd, wyśmienite ciasta ,kawa, herbata, owoce , cukierki,wspólne zdjęcia z mieszkańcami i Dyrekcją DPS, które będą bardzo miłą pamiątką mikołajkowego spotkania. Nie brakowało także rozmów z dziedziny malarstwa, ponieważ zarówno  w grupie senioralnej, jaki wśród mieszkańców placówki, są osoby które samodzielnie tworzą przepiękne obrazy, przy użyciu różnych technik. Wszyscy z grupy międzypokoleniowej obdarowani zostali natomiast stroikami w kształcie ,,Bombki,,, wykonanymi przez podopiecznych Domu.

Dla uczestników projektu było to wyjątkowe przeżycie – parę godzin upłynęło bardzo szybko, podczas spotkania z Dyrekcją i mieszkańcami DPS w Krzesimowie.

Część osób biorących udział w spotkaniu współpracuje z DPS w Krzesimowie już od lat. Są zdania, że nadal będą wspierać mieszkańców i Dyrekcję DPS, ponieważ taka forma wolontariatu przynosi im dużą przyjemność i satysfakcję z bycia aktywnymi.

 

 

„Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni+” na lata 2021–2025”

Tagi: