Wtorek, 25 czerwca 2024

Grupa 3 – POMOCNA DŁOŃ

Grupa „Pomocna dłoń” działa w projekcie „SKO – Senioralny Klub Obywatelski” IV edycja, realizowanym przez Fundację Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń” w Lublinie, w okresie marzec – grudzień 2019r.

Działamy w grupie liczącej 11 osób. Jest 8 pań i 3 panów.

Realizacją pierwszą było dokupienie sprzętu sportowego na zajęcia gimnastyczne w Domu Kultury na Tatarach – Aktywny senior. Od 3 lat realizujemy projekt, który zakłada wsparcie DPS w Krzesimowie dla niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn. Za posiadane i pozyskane z darowizn środki w 2017 r. zakupiliśmy: komplet pościeli w ilości 19 sztuk, w 2018 r. zakupiono natomiast ławkę drewnianą, a rok 2019 będzie realizowany pod kątem zakupu narzut dla 58 pensjonariuszy.

Prowadzimy aktywnie zbiórkę:

– używanej odzieży,

– naczyń,

– książek,

– kosmetyków,

– gier,

– środków czystości,

– pościeli,

– ręczników itp.

Jesteśmy aktywną grupą bardzo zaangażowaną w pomoc osobom potrzebującym. Działamy w różnych miejscach, na spacerach, spotkaniach kulturalnych, a wystawy i koncerty są okazją do rozmów informujących o możliwości pomocy i dzielenia się na rzecz osób potrzebujących i gdzie dary mogą być przekazywane.

Grupa działa aktywnie przez cały rok, nie ograniczając się tylko do aktywności w ramach projektu. Zgranie grupy jest jej siłą i udowadnia jaką ma moc pomocy Seniorów dla innych Seniorów, a współpraca z młodymi dodaje nam siły i zapału do dalszej aktywnej współpracy. Bo może kiedyś nam będzie potrzebna – oby nie. DZIAŁAMY DALEJ 🙂