Wtorek, 25 czerwca 2024

Grupa 1 – SENIORZY ZWIERZĘTOM

 

Jesteśmy 11 osobową grupą 60 +, działającą już 4 lata przy Fundacji Przyjaźń. Na przestrzeni tych lat uczestniczyliśmy w 4 edycjach programów realizujących różne inicjatywy społeczne.

I tak zrealizowaliśmy:

Rok 2016

Objął realizację inicjatywy dla grupy seniorów, były to darmowe wyjścia na basen Aqua w Lublinie. Z tej inicjatywy mogli korzystać seniorzy z Lublina.

Rok 2017

Zorganizowaliśmy zajęcia z muzykoterapii w Klubie Osiedlowym Miniatura na Czechowie. Odbiorcami byli seniorzy, zarówno Ci z naszej grupy, jak i inni chętni. W tym samym czasie dwie uczestniczki grupy z własnej inicjatywy, by obniżyć koszty sali, prowadziły bezpłatne konwersacje z języków: włoskiego i bułgarskiego.

Rok 2018

Rozpoczęliśmy akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5. Przekazaliśmy wtedy dużo nazbieranych darów, artykułów dla zwierząt, specjalistycznej karmy, a także zestaw kluczy niezbędny do naprawy np. domków, bud itd. Ponadto w wyniku tej akcji, udało nam się nawiązać stałą współpracę ze sklepem Auchan, przy ul. Chodźki  w Lublinie. Który parę razy w roku przekazuje za pośrednictwem fundacji darowiznę na rzecz schroniska.

Rok 2019

Inicjatywa jest w realizacji, jak w poprzednim roku rozpoczęliśmy akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt z Lubelskiego schroniska. Jesteśmy w trakcie zbierania środków, a także darów, które przekażemy do Schroniska.